Aktuality / Šampión se vrací

Jeden z nejslavnějších kulturistů vůbec se vrací na scénu po delší pauze, která byla zapříčiněna jeho problémy s kýlou. Ty byly tak závažné, že jakmile vyhrál závody v roce 2017, tak musel ihned na operaci. V roce 2018 byl sice zpátky, ale nikoliv v takové kondici, aby převzal titul. Ano jedná se o Phila Heatha!

Začátek samotné kariéry tohoto věhlasného kulturisty se datuje až do roku 2003, konkrétně pak na 5. dubna. To Phil Heath nastoupil na pódium soutěže Northern Colorado Championships. Dva roky na to, si vybojoval i svou profesionální kartu ve světe kulturistiky. V roce 2006, kdy Phil stanul na profesionálním poli ve dvou startech, tak hned oba najednou proměnil ve vítězství!

Na svůj start v nejslavnější kulturistické soutěži, si však počkal. První účast proběhla v roce 2008 a Phil ji dokázal ihned přetavit v cenné třetí místo. Jeho ambice však byly pouze mistrovské, a proto v roce 2011 stal už na prvním místě, jelikož Jay Cutler měl tehdy jednu výraznou nevýhodu. Utrhl si totiž biceps dva týdny před soutěží.

Další roky se nesly pouze ve znamení Philovy dominance. Ta se zastavila až v roce 2017. Tehdy obhájil svůj titul, ale musel k doktorovi, kvůli valným potížím s kýlou. Chystal se sice na ročník 2018, ale díky jeho obtížím, které se vrátily, mu vítězství uzmul Shawn Rhoden. Několik týdnů se tak proto opět Phil dával dohromady a tentokrát si dopřál mnohem větší pauzu.

Letos se však navrátí na svou milovanou soutěž a jeho největšími konkurenty by měli být

právě vítěz ročníku 2019 Brandon Curry, poté vítěz ročníku 2008 Dexter Jackson nebo například James "Flex" Lewis, který získal sedm titulů v soutěži Olympia 212 Showdown a nyní se proto přesouvá mezi elitu.

Vrcholná forma tohoto závodníka svědčí o jeho elitní mentalitě, ale také kvalitní přípravě. Tu si mohou atleti dopřát i v naší posilovně. Zde na každého atleta čekají komplexní služby a vstřícný přístup. Odmakat si však musí všechno sám!ZpětDo Poruby daleko? Zkuste

Dubina