Aktuality / Rozhovor s absolutním mistrem světa v kulturistice masters.

Mezi 6. a 8. listopadem se ve španělské Santa Susanně odehrály hned tři mistrovství světa, které pořádala mezinárodní federace IFBB. Mezi ně patřilo Mistrovství světa mužů, Mistrovství světa ve fitness a Mistrovství světa masters.

V tomto článku nás bude zajímat především třetí zmiňované mistrovství, jelikož v kategorii kulturistiky mužů od 45-49 let nad 90 Kg, získal cenu Čech! My tak přinášíme shrnutí jeho rozhovoru, s jedním ze slavných portálů.

Zmiňovaným šampiónem je Martin Dráb. Ten se mimo zlaté pozice může pyšnit i titulem absolutního mistra světa. Martin měl již od začátku skvělou formu, v níž ho utvrzovala většina závodníků, přesto měl sám pár pochyb.

Na závěrečném pódiu totiž vystupoval vedle velmi dobře stavěného španělského závodníka Carlose Morala. V ten moment měl sice opravdu namále, zejména psychicky, ovšem i přesto dokázal tento tlak ustát. O to větší pak také byla radost ze získané trofeje.

Martin podotknul, že jeho forma byla letos opravdu mimořádná, jelikož se mu podařilo získat vše, co od přípravy chtěl. Označil to za svou životní formu. Bylo mu sice trochu líto, že nenastoupil do absolutky v mužích, zejména poté co mu všichni tvrdili, že na to má, ale nyní už to bere s nadhledem.

Martin je unikátní také tím, že je velmi ohebný. Na pódiu předvedl dokonce i rozštěp, a to je opravdu impozantní. Nyní se také připravuje na závody GP PEPA Opava, Arnold Classic ve Španělsku a Fitness Mania Classic.

Pro více informací ze světa kulturistiky, sledujte naše aktuality. Zde najdete například tipy, které se týkají výživy nebo samotného cvičení.ZpětDo Poruby daleko? Zkuste

Dubina