V jednom z předešlých článku jsme probírali strečink před tréninkem. Nyní se pojďme podívat, jaké má tato aktivita výhody, a jak vypadá správné protažení svalů po tréninku.
Hlavní motivací k provádění této aktivity je ten, že protažení svalů po tréninku připravuje svaly na regeneraci a uklidní je po náročném tréninku. Ono totiž „napumpování“ není nic jiného, než stažené svaly, které je potřeba pomocí strečinku znovu uvolnit. Budeme-li k této aktivitě přistupovat pravidelně, může nám přinést mnoho pozitivních benefitů mezi které patří:
Ačkoliv to někteří z nás neradi uslyší, tak po tréninku byste se měli věnovat alespoň 10-15 minut lehké aerobní aktivitě, díky které se sníží vaše tepová frekvence a připraví tak tělo na přechod k normálnímu režimu. Následovat by měl strečink trvající zhruba stejnou dobu, tedy 10-15 minut. Samotný strečink by neměl být bolestivý a už vůbec by se neměl provádět prudkými pohyby. Jakmile při každém cviku ucítíte ve svalech mírné napětí, tak v této poloze setrvejte alespoň 10 vteřin. Poté můžete sval uvolnit a následně cvik opět zopakovat. Složení konkrétních cviků vždy záleží na tom, jakou partii jste odcvičili. Právě tyto partie potřebují uvolnit a podpořit tak jejich regeneraci.
Pokud si nebudete vědět rady, můžete se obrátit na naše na profesionály v oboru , kteří vám rádi pomůžou. Případně se můžete podívat na další novinky ze světa fitness.