Aktuality / Mistrovství světa profesionálů 2019 v mužské kategorii

O přední příčky a pózování před porotou se porvalo celkem šest borců, kteří se ukázali ve výtečné formě. Avšak pouze jeden se mohl stát vítězem. Konkurence však byla vysoká a mnoho ze závodníků přijelo se svými nejlepšími formami. Úkol poroty, tak nebyl vůbec jednoduchý.

Startovní pole na poslední chvíli rozšířili závodníci Rafal Filipczuk a Keivan Gomanian, a to i přesto, že několik hodin předtím předváděli svá skvostná těla na Mistrovství světa masters amatérů. Oba výše zmiňovaní dostali prostor hned v prvním semifinálovém trojčlenném vyvolávání. Tyto dva pak doplnil šampión, nedávno konaného IFBB Master Elite Pro Rome Roger Tanner.

Tento šestačtyřicetiletý Švýcar byl natolik oslňující, že pro titul s došel právě on. Zazářil především díky výbornému objemu svalstva, ale taktéž svalovou vyzrálostí a opravdu vytříbeným pózováním. Ten se ukázal jako klíčový, protože druhé místo na obsadil Keivana Gomaniana, který měl v této disciplíně ještě určité mezery. Avšak přesto by se jeho dosavadní sezóna dala považovat za úspěšnou, jelikož se letos stal absolutním amatérským mistrem světa i Evropy.

Třetí místo obsadil Rafal Filipczuk, ten však především zaujal svým triumfem na Arnold Classic Europe. Do pětice nejlepších se pak umístili Alberto Machado Gutiérrez a Ralph Decelis. Poslední místo zbylo na Poláka Slawomira Szafranského.ZpětDo Poruby daleko? Zkuste

Dubina