Aktuality / Jak přežít izolaci s čistou hlavou

Celou Českou republiku postihla nedávno celostátní karanténa a začalo se ve velkém omezovat vycházení. Dokonce bylo usneseno i o určitých restrikcích pro nakupování v obchodech. Senioři ráno, zbytek národa až poté. Mediální tlak kolem samotného viru je obrovský a denně lidé čtou samé negativní zprávy. Zdraví by se navíc dalo rozdělit i na dvě části, které jsou spolu silně propojeny, a to fyzické a mentální. Zde si povíme, jak podpořit to mentální.

Fyzická aktivita je nepochybně potřebná, díky nim vyplavuje lidské tělo důležité hormony, které mají vliv na přeměnu postavy. Naneštěstí je teď pro všechny zákaz vycházení ven, pokud se jedná například o workoutové hřiště, ano někteří by to mohli podávat za výlet do přírody, když se cvičiště nachází v zalesněných oblastech či parcích, přesto se však taková aktivita nedoporučuje, jelikož samotný vir se drží na kovových tyčích a člověk nemá jistotu, kdolac hřiště užíval před ním.

Většina lidí je tudíž odkázána na pohyb doma v uzavřených prostorech, ti, kteří mají vlastní zahradu a dům jsou na tom ještě dobře. Problém přichází v případě, že člověk bydlí v panelovém domě. Tam je prostor velmi omezený, tudíž každé cvičení vyžaduje velkou míru kreativity, zvláště pokud dotyčný nemá doma závaží. Proto jsme sepsali několik článků o posilování v domácích prostorech s vlastní váhou. Ty se zaměřují na ruce, břicho, nohy a dokonce i celé tělo.

Cvičit se dá maximálně dvě hodiny v nějakém adekvátním tempu, a i tak je to velmi hodně. Proto vyvstává otázka, co s volným časem, pokud home office není vhodný pro Vaše zaměstnání a do práce nemůžete. První radou je určitě začít studovat více své tělo. Internet je plný informací a skoro neexistuje domácnost, kde by k němu nebylo připojení. Nasbírané informace ohledně cvičení se pak budou hodit zejména, jakmile ohrožení pomine a vstup do fitness bude povolen.

Další radou je určitě dodělání restů, které jste dlouho odkládali nebo trénink nových dovedností. Z daleka nedoporučujeme sedět pouze u seriálů a internetových zpráv, protože po čase bude mít člověk ze sebe špatný pocit. Každý den v karanténě musí člověk překonat určitou výzvu, aby zůstal bdělý a duchapřítomný.ZpětDo Poruby daleko? Zkuste

Dubina