Aktuality / Jak dopadla soutěž IFBB Diamond Cup Prague 2020?

Amatérská soutěž v kulturistice, která se konala právě v neděli, již zná své vítěze a pokud je chcete znát také, tak není nic jednoduššího než si přečíst právě tento článek. Mnoho závodů moc letos kvůli pandemii zatím nebylo, ale o to větší šanci měli profíci, se připravit.

Závodníci z mezinárodní federace IFBB se v roce 2020 mohli angažovat pouze na dvou závodech, a proto byl turnaj v Praze velmi očekávaným podnikem. Závod samotný byl navíc rozdělen na dvě sekce, ta pro profesionály a poté i amatéry. Kategorie byly jasné, kulturistka mužů open a bikiny fitness žen.

V té první se představil i Vojtěch Koritenský nebo Pavel Koukal, kteří tak mezi sebou vedli bratrovražedný souboj, jelikož oba hájí barvy týmu Extrifit. Mezi ženami pak závodili takové kapacity jako Veronika Zemanová.

V obou zmíněných kategoriích šlo opravdu o hodně, jelikož vítěz získal přímé postupové místo na samotné mistrovství světa profesionálů. Tato soutěž by se měla navíc odehrát jako součást prosincového Arnold Sports Festivalu Europe. Nešlo však pouze o umístění postup. Samozřejmostí byly i finanční kompenzace, a to velmi štědré. Pro obě kategorie dohromady měla vítězná odměna činit až 207 000 Kč. Tudíž 100 000 a pár drobných pro vítěze jedné z kategorií. Vítěz nejtěžší kategorie si však měl ještě značně přilepšit oproti svým kolegům. Přičemž se hovoří o částce větší než 100 000 Kč.

V mužské kategorii o post vítěze zabojovali především tři matadoři. Pavel Koukal, Vojtěch Koritenský a Jan Turek. Poslední zmíněný však se svými 179 cm působil nejmohutněji a dokráčel si tak suverénně pro první pozici. To se povedlo jenom sedmi předchozím závodníkům a závodnicím, kteří jako amatéři uspěli proti profesionálům. Druhé místo pro sebe nakonec uchvátil Pavel Koukal před týmovým kolegou Vojtěchem Koritenským.

Co se týče žen, tak na prvním místě skončila maďarská závodnice Karina Gavrikova, na druhém česká závodnice Veronika Zemanová. Třetí místo taktéž patřilo české závodnici, kterou byla Monika Špačková.

Vítězům gratulujeme a pokud chcete mít i Vy stejnou formu jako tito závodníci, tak není nic jednoduššího než kontaktovat naše výživové poradce a začít cvičit! Taktéž sledujte naši stránku s aktualitami, kde se dozvíte každý týden, ty nejdůležitější informace z oblasti fitness!ZpětDo Poruby daleko? Zkuste

Dubina