Aktuality / Fenomén jménem otužování

Metoda posílení imunity, kterou nejvíce zpopularizoval Nizozemec Wim Hof v posledních dobách bourá sociální sítě. Je to dobrá zpráva pro širokou veřejnost, ale profesionální atleti se ledovým koupelím věnují pravidelně, protože moc dobře vědí, jaké benefity s sebou přináší.

Postup je dlouhodobý a pokud celý proces chcete zkusit pouze kvůli popularitě na sociálním sítím, tak na to rovnou zapomeňte. Jde o dlouhodobý proces, pokud chcete vidět pořádné výsledky. Pokud milujete teplou vodu a nikdy jste se studenou snad nesprchovali, tak doporučíme nejdříve začít se studeným vzduchem. Toho je všude dost, zejména teď v zimních měsících. Zkuste tedy spát s otevřeným oknem po celou noc. Nejdříve pouze „na větračku“, ale pokud by to pro vás bylo příliš slabé, tak rovnou dokořán.

Dalším stupněm je samotná studená voda. Doporučujeme se nejdříve nahřát teplou vodou a poté na sebe na pár sekund pustit studenou. Každým dnem můžete zkoušet své limity posunout. Koneckonců jde o jednu z mála možností, jak se posunout dopředu.

„Ledový muž“ jak někteří, Wim Hofovi přezdívají však své know how nedává k dispozici všem, nýbrž je potřeba investovat menší částku, aby jej člověk získal přímo od něj. To proto, že vývojem své metody strávil obrovské množství času.

Jak jsem již popsali výše, lze začít úplně triviálními kroky a pokud se dostanete do bodu, kdy to budete chtít posunou na vyšší úroveň, tak je čas investovat. Benefity, které samotné otužování přináší jsou pak značné. Lze se dostat do bodu, kde člověk sníží svůj krevní tlak, dále se mohou snížit projevy alergií a byl otužilci byli odolnější vůči virovým onemocněním.

Pro nejnovější informace ze světa fitness a zdraví, doporučujeme navštívit naše aktuality.ZpětDo Poruby daleko? Zkuste

Dubina