Aktuality / 4 nejlepší cviky na triceps

Pro zvětšení objemu paže bývá často věnována největší pozornost bicepsu. Nicméně přibližně 2/3 hmoty paže tvoří triceps a proto pokud chcete dosáhnout co nejlepších výsledků, je nutné tento sval neopomíjet. V tomto článku si proto představíme 4 nejlepší cviky na triceps.

1. Benchpress s úzkým úchopem

Jedná se o velmi komplexní a vícekloubový cvik, při kterém zatížíte v podstatě celou horní polovinu těla.

Provedení: Samotný cvik je totožný jako klasický benchpress s tím rozdílem, že zvolíte užší úchop zhruba na úrovní ramen.

Pozor si dejte na to, aby úchop nebyl až příliš úzký. Dbejte také na to, aby byl pohyb kontrolovaný a nedocházelo k nadměrnému prohýbání v zádech, či malému rozsahu pohybu.

2. Francouzské tlaky v leže

Skvělý cvik pro procvičení všech tří hlav tricepsu. Cvik můžete provádět jak pomocí jednoručních činek, velké osy nebo také EZ osy.

Provedení: Nadhmatovým úchopem chytněte osu na šířku vašich ramen. Lehněte si na lavici a ruce natáhněte směrem vzhůru. Následně kontrolovaně pokrčte paže v loktech a osu přibližujte směrem k čelu. S výdechem pomocí kontrakce tricepsů opět vytlačte osu do výchozí pozice.

Při tomto cviku si dejte pozor na nekontrolovatelný pohyb, nedostatečný rozsah pohybu či nevhodně zvolenou zátěž.

3. Kliky na bradlech

Třetím cvikem pro procvičení tricepsů jsme zvolili právě kliky na bradlech, které mohou být mimo jiné skvělých doplňkovým cvikem pro ty, kteří se snaží zlepšit svůj benchpress.

Provedení: Ve vzporu na bradlech zaujměte stabilní a zároveň vzpřímenou výchozí pozici. Lokty držte blíže k tělu. Kontrolovaně se spouštějte směrem dolů až do polohy, kdy dostanete ramena pod úroveň loktů. Následně se vraťte do výchozí pozice.

Tento cvik je poměrně náročný na ramenní kloub, obzvláště při použití přídavné zátěže. Jestliže máte s rameny problémy, doporučili bychom spíše izolované cviky.

4. Stahování horní kladky

Pokud hledáte efektivní pumpovací cvik na triceps, tak stahování horní kladky představuje právě jeden z těch nejefektivnějších možných variant. Tento cvik vám sám o sobě k velkému tricepsu nepomůže, avšak na rozpohybování a napumpování je ideální.

Provedení: Čelem se postavte k horní kladce, mírně pokrčte kolena a lehce se předkloňte. Nadhmatem uchopte oba konce lana a lokty pokrčte do úhlu přibližně 90 stupňů. S výdechem pomocí kontrakce stáhněte kladku až do narovnání paží. Lokty zůstávají po celou dobu cviku ve stejné pozici.

Pokud si nebudete vědět rady, můžete se obrátit na naše na profesionály v oboru, kteří vám rádi pomůžou.ZpětDo Poruby daleko? Zkuste

Dubina